MEZOTERAPIA IGŁOWA

 

To metoda wykorzystywana od lat, polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w skórę.

Mezoterapia kosmetyczno - estetyczna polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalnie przygotowanych przez laboratorium sterylnych koktajli anti - aging, poliwitamin, mieszanek na bazie medycznego kwasu hialurunowego lub medycznego kwasu hialuronowego w czystej postaci.

Mezoterapia kosmetyczno - estetyczna polega na wstrzykiwaniu w skórę określonych substancji przy pomocy pistoletu do mezoterapii. W pistolecie do mezoterapii wykorzystuje się mikro iniekcje, których głębokość i ilość wstrzykiwanej substancji są ściśle kontrolowane przez urządzenie.

Istotą mezoterapii jest wykonanie kilku zabiegów w serii (zazwyczaj 5 zabiegów) oraz kilku zabiegów przypominających rocznie.

Co daje mezoterapia ? Jakich efektów można się spodziewać?

Mezoterapia jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Można jedynie powiedzieć, ze oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry. Przy pomocy mezoterapii możemy również usunąć cellulit, miejscowo nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową.

W zależności od wykorzystywanego preparatu to jedyna, wspaniała i najbardziej skuteczna metoda:

- rewitalizująca skórę,

- regenerująca skórę,

- przeciwzmarszczkowa

- hamująca wypadanie włosów oraz pobudzająca ich porost

- odmładzająca skórę,

- oddziałującą na ochronę : foto-starzenie skóry

- przeciwtrądzikowa


Jakie problemy skórne można rozwiązać przy jej zastosowaniu?

Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Metodę stosuje się w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w kuracjach ujędrniających, nawilżających i odmładzających. Przynosi znaczące rezultaty w profilaktyce łysienia.

 

Dlaczego mezoterapia igłowa przynosi takie efekty terapeutyczne?

Skóra stanowi naturalną barierę dla organizmu, granica jej przepuszczalności to cząsteczki nie większe niż 3kDa. Dla porównania na przykład najmniejsza cząsteczka wyizolowana z kwasu hialuronowego ma wielkość 10kDa. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

 

Czy można porównać mezoterapię z zabiegiem wykorzystującym derma roller ?

Niestety nie. Mezoterapia przeprowadzona pistoletem dostarcza w każdy punkt iniekcyjny do skóry właściwej 0,018 ml lub więcej substancji o działaniu terapeutycznym. Substancje te to preparaty najwyższej jakości oznaczone znakiem CE. Są to substancje - koktajle o czystości farmaceutycznej zgodne z wymogami III klasy Medical Device Dyrektywy 93/94 CE.

 

Kiedy można wykonywać mezoterapię ?

W każdej porze roku, lato również nie jest przeciwwskazaniem, jednak po zabiegu mezoterapii tak samo jak po innych zabiegach nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych przez okres średnio 5 dni.

 

Czy można przerwać serię zabiegów?

Wykonanie nawet jednego zabiegu spowoduje dostarczenie skórze substancji, których skóra nigdy nie otrzymywała, spowoduje to oczywiście jej odbudowę i syntezę procesów naprawczych niemniej jednak przy większych deficytach skóry dojrzałej zalecane jest celem komplementarnego uzupełnienia niedoborów wykonanie pełnej serii zabiegów mezoterapii.

 

Co będziesz odczuwać po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak już po kilku pierwszych dniach odzyskuje swój naturalny koloryt.


Wskazania oraz przeciwwskazania do wykonania mezoterapii:

WSKAZANIA

 • starzenie się skóry- poprawia jędrność, elastyczność, napięcie i nawilżenie skóry. Spłyca drobne zmarszczki, poprawia owal twarzy;
 • cellulit i rozstępy - bardzo dobre efekty w terapii łączonej z masażem lub endermologią. Zaleca się wykonanie 6 – 12 zabiegów w okresie 2 miesięcy;
 • wypadanie włosów – w koktajlach leczniczych miesza się preparaty poprawiające mikrokrążenie skóry głowy, stymulujące odrost włosów.
 • spłycanie blizn potrądzikowych.

PRZECIWWSKAZANIA

 • alergia
 • ciąża, okres karmienia piersią
 • cukrzyca
 • stany zapalne na skórze, opryszczka
 • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
 • choroba nowotworowa
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych


Częstotliwość zabiegów:

Faza 1: Terapia uderzeniowa

4 zabiegi w odstępach 1-2 tygodniowych

Faza 2: Regeneracja skóry

1 zabieg na miesiąc przez 2 miesiące

Faza 3: Podtrzymanie efektów kuracji

1 zabieg co 2-6 miesięcy


WAŻNE !!

 

 • Zabiegi mezoterapii wykonujemy zawsze po uprzednim zdezynfekowaniu skóry. Nigdy nie wstrzykujemy substancji w miejsca chorobowo zmienione ani w miejsca zainfekowane opryszczką.
 • Klientom zapisującym się na zabieg mezoterapii zalecamy spożywanie większej ilości witaminy K.
 • Zabieg mezoterapii wykonywany jest mikro igiełkami, dlatego nie można go nazwać bolesnym, jednakże klientom o obniżonym progu bólowym zaleca się posmarowanie przed zabiegiem wybranych miejsc, które będziemy poddawać mezoterapii, maścią EMLA.